ГУРТ ОКЕАН ЕЛЬЗИ ВІДІГРАВ У КИЄВІ 2 КОНЦЕРТИ З ОРКЕСТРОМ

6 жовтня в Національному палаці «Україна» відбувся грандіозний концерт українського гурту «Океан Ельзи».

Охочих послухати музику «Океанів» у супроводі симфонічного оркестру виявилося багато – «Україна» була заповнена вщент. Повний аншлаг.

40 хвилин очікування і нарешті – «Перша пісня». Зал вибухнув оплесками. Фронтмен колективу Святослав Вакарчук подякував глядачам за те, що прийшли на концерт, який в порівнянні з попереднім є просто «сімейним».
Давно знайомі присутнім пісні гурту зазвучали по-новому і особливо чуттєво, завдяки симфонічному супроводу. До речі, Вакарчук частенько ставав поруч з диригентом і емоційно допомагав йому. Кожну пісню зал сприймав із величезним задоволенням і захопленням, музикантам дарували квіти після кожної композиції.

Пісня «Друг» розпочалась акапельним вступом. Одразу ж після неї на сцені з’явилися джазові музиканти. Святослав оголосив про початок веселого блоку і сказав, що веселощі повинні виходити з середини. Під час «Більше для нас» він спустився до глядацького залу і навіть підійняв на руки дитину. Після цього з особливою емоційною силою прозвучала українська народна пісня «Ой, чий то кінь стоїть». Симфонічний супровід надзвичайно добре доповнював спів Славка. Вакарчук сказав: «Браво оркестру» і розповів про свої спогади: про те, що це була його перша пісня, яку він виконував ще у дворічному віці, коли батьки ставили його на стілець. Він подякував бабусі за те, що навчила його таких пісень. Далі прозвучала пісня «Без бою», яку активно співав увесь зал. Співак поділився з глядачами тим, наскільки приємно йому стояти поруч з оркестром.

«Київські дівчата, коли дарують квіти… Коли підходять – питань нема» – сказав Славко, приймаючи квіти від палких прихильниць.
Особливий сплеск емоцій глядачі відчули під час пісні «Зелені очі». Зал здійнявся на ноги, співав і танцював. Наступна пісня завела публіку ще більше – «911» – навіть ті, хто до цього залишався на своїх місцях, повставали. Побачивши реакцію залу, Славко сказав, що треба зробити два таких концерти в Палаці спорту.
«Складно бути самим собою, але так можна досягти більшого. Стіва Джобса не стало сьогодні. Ця пісня для нього» – зазначив Святослав і почав співати пісню «Вулиця».

На цьому завершилася основна частина концерту. Вакарчук попрощався і гурт пішов зі сцени. Проте глядачі не хотіли відпускати улюблений колектив. Оплески не затихали і «Океан Ельзи» нарешті повернувся.
Щойно почала звучати пісня «Дякую», як більшість глядачів здійняли угору листочки зі словом «Дякую». Славко був приємно вражений флешмобом. Наступною пролунала композиція, як сказав Святослав – «за скасування всіх умовностей» – «Я так хочу».

По закінченню пісні на сцені з’явився міський голова Києва Олександр Попов. Він привітав гурт великим букетом квітів, сказав, що концерт фантастичний і подякував за любов до Києва. Вакарчук знову попрощався і пішов зі сцени. Але зал знову намагався повернути колектив: гучні оплески, вигуки – і гурт знову виходить на сцену.
Фронтмен ще раз зробив комплімент київським дівчатам і прозвучали пісні «Не питай» та «Відпусти». Після прощання, колектив знову йде, але на цей раз оркестр також покидає сцену. Вочевидь, перші два виходи на біс були запланованими, оскільки оркестр залишався на своїх місцях і грав пісні разом з гуртом. Проте прихильники так просто не здалися: кілька хвилин шалених оплесків та вигуків і гурт вкотре повернувся на сцену, вже без оркестру. Музиканти, порадившись, почали грати пісню «Той день». Глядачі були дуже вдячні. Це була вже остання пісня.
Чудовий звук, справжній професіоналізм та злагодженість усіх музикантів справили на прихильників «Океану Ельзи» надзвичайні враження.

fadiez.com.ua

 

Stone Roses знову разом

Учасники культової британської групи Stone Roses оголосили про своє возз’єднання. Чутки про це вже давно ширилися світом і вчора музиканти офіційно підтвердили їх на спеціально організованій з такої нагоди прес-конференції.

У реюніоні беруть участь всі четверо учасників оригінального складу Stone Roses: Йєн Браун (Ian Brown), Джон Сквайєр (John Squire), Мані (Mani) та Рені (Reni). Вони анонсували два великих концерти у Манчестері 29 і 30 червня наступного року. Після цього група планує масштабне світове турне. Квитки на два найближчі виступи можна буде придбати від 21 жовтня, на спеціально створеному для цього сайті.

Музиканти розповіли, що на майбутніх концертах планують виконувати як свої класичні гіти, так і зовсім нові пісні. Не виключають вони і запис нового альбому. «Ми сподіваємося на це. Ми ж і раніше говорили про щось таке», — сказав лідер групи Йєн Браун.

Нагадаємо, група Stone Roses виникла у Манчестері у 1983-му році. За свою історію музиканти видали лише два, зате дуже успішних альбоми, які незмінно отримували платиновий статус. У 1996-му році команда оголосила про свій розпад. Група вважається основоположником напрямку «медчестер», який об’єднав гітарну і танцювальну музику.

fdr.com.ua

Діана Арбєніна в Києві — на поєдинку із собою

Діана Арбєніна дала акустичний концерт у Києві.

Якось фронтвумен російського гурту «Ночные снайперы» Діана Арбєніна сказала, що коли вона на концерті багато говорить, то це значить, що перед виступом вони міцно випили, якщо ж говорить мало, то значить все добре. Сольний акустичний концерт співачки передбачав за визначенням іншу стратегію. Зустріч віч-на-віч передбачала якусь більшу відкритість, відвертість, навіть інтимність.

Несподівано, хоч її вже доволі довго чекала переповнена зала Театру імені Франка, співачка у чорному з’явилася на сцені й одразу, сівши за білий рояль, заграла і заспівала. Ніби акцент на контрастах. І вже на третій пісні порвавши струну гітари, ніби отямилася і привіталася з публікою. Діана Арбєніна говорила багато цього вечора. Це були спогади і враження. Розповіла вона і про те, як і коли виникла ідея сольного акустичного концерту. «Півтора року тому я зрозуміла, що боюся сама лишатися на сцені», – зізналася вона, пригадуючи, як не раз під час концертів гуртом лишалася сама на сцені для виконання пісень в акустиці, а музиканти за цей час десь застрягали за кулісами. «Страх треба лікувати вбивчими методами, тому на сцені перед вами я як на поєдинку із собою, адже тут не сховаєшся», – додала вона. За словами співачки, «сольник» планувався ще на весну, але осінь не гірша.

Концертна програма була доволі різноманітною. Діана Арбєніна «жонглювала» трьома акустичними гітарами, виконуючи старі і нові, відомі, які виконує з гуртом («Время года зима», «Солнце»), і менш відомі пісні. Аби більше налаштувати на свою хвилю слухачів, вона часто пробувала говорити українською, що в неї виходило досить добре і майже без акценту. Проекспериментувала у мовному плані вона й над однією зі своїх пісень, частково переклавши слова на українську. Найбільше ж здивувала виконанням українського шлягера «Чарівна скрипка» («Сіла птаха»), чим зірвала шквал аплодисментів. Не менше здивувало виконання пісні Володимира Висоцького «Кони привередливые» та якоїсь, схожої на танго, французької пісні під акордеон. Він у руках співачки з’являвся, коли вкрай треба було підбадьорити публіку після особливо по-осінньому тужливих пісень. Закінчила ж тим, чим і почала – композицією за роялем.

Такі концерти вже відбулися у деяких містах Росії та в Мінську, але говорити про їх схожість не варто. Найбільшае цінність таких творчих зустрічей якраз у тому, що вони унікальні, двічі не повторюються за тим самим сценарієм.